PZP online

PZP onlineV tomto článku sa povenujeme povinnosti každého držiteľa a používateľa dopravného prostriedku. Určite ste si domysleli správne, že centrálnou témou článku bude  online PZP, ku ktorému sa môžete dopracovať aj hneď. Stačí, ak si kliknete na označený výraz. Takisto si povieme, kde zohnať najlepší produkt nielen cenovo, ale aj všeobecne a prečo ho nezanedbať. Takitiež zmienime sa aj o iných spôsoboch, ako možno toto zabezpečenie vozidla získať. Pri PZP online je totiž potrebné dbať na detaily.

Najlepšie a najlacnejšie PZP online

Pokiaľ potrebujete PZP pre:

  • auto,
  • PZP na motorku,
  • alebo vozík

čo najrýchlejšie, a zároveň by ste chceli to najlepšie na trhu, s najlacnejšou cenou, získate to jedine online. Dajte zbohom starým spôsobom a navštevovaniu desiatok pobočiek, len aby ste zistili cenové ponuky. Takto by ste mohli prísť aj o hodiny času, ktoré môžete tráviť aj príjemnejšie. Vďaka PZP online porovnaniu ceny nemusí robiť také starosti a stresy ako sa zdá, pretože  na hore uvedenej stránke môžete získať porovnanie ponúk viacerých poisťovní, čo vám zaručene zobrazí to najvýhodnejšie a najlacnejšie riešenie pre vás. Všetko vďaka poistnej kalkulačke.

Dbajte aj na to, že budete musieť vypovedať PZP v súčasnej poisťovni. Platí tu lehota – 6 týždňov pred výročným dňom.

Čo je teda riešením? Použite PZP online cenník, kde nájdete najlacnejšiu kalkulačku. Výpočet ceny je úplne jednoduchý.

Zdá sa vám zbytočné?

Povinné zmluvné poistenie cez internet sa zdá mnohým používateľom dopravného prostriedku zbytočné. Hlavne sa to týka tých, ktorí žijú na dedine. Mnohokrát jazdia po poli, nielen s automobilom, ale aj motocyklom a tak si myslia, že sa mu môžu nejako vyhnúť. To je ale omyl. Bolo nemálo prípadov, kedy si policajné hliadky zgustli na pokutovaní nepoistených vozidiel. A to sa nenachádzali v meste, ale niekde v prírode. Pokuta za nerešpektovanie tohto nariadenia sa môže vyšplhať až na stovky eur. Pokiaľ ale máte radi adrenalín a na účte dostatok peňazí, tak vám toto zabezpečenie vozidla netreba.

Iným dôvodom, pre ktorý je dôležité mať PZP online uzatvorené je, aby ste do konca života mali dať čo do úst. A to nie len sebe, ale hlavne vašej rodine. Ak by ste s nepoisteným vozidlom spôsobili škodu inému vozidlu, nielen že by ste museli zaplatiť celú škodu z vlastného vrecka, ale ešte by ste platili mastnú, v niektorých prípadoch aj niekoľkomiliónovú pokutu. Preto, že ste túto povinnosť podcenili.

Dalo by sa to obísť jedine tak, že nie sú žiadni svedkovia a vy sa slušne dohodnete s druhou stranou. O tom, že to doriešite v tichosti. Opäť však neočakávajte, že to bude minimum sumy, keďže zaplatiť budete musieť všetko. A ak s vami nebude možná dohoda, druhá strana môže stále zavolať policajné zložky a vec poriešiť vo váš neprospech. Tak ktorá možnosť je teda lepšia? Zaplatiť si poistenie na jeden rok, zaplatiť za neho do 100 eur alebo riskovať a potom sa zadlžiť aj niekoľkomiliónovo? My v tom máme jasno.

Netýka sa len auta

Poistiť sa dá nie len auto, ale aj motorka, vozík, nákladné auto

Veľa ľudí a užívateľov vozidiel si myslí, že povinné zmluvné poistenie cez internet sa týka len auta. Ako vám mohlo dôjsť, nie je to správne, pretože toto zabezpečenie sa týka aj motocyklov, prívesných vozíkov, dodávok atď. Teda vozidiel, ktoré nemusia byť motorové, ale také, ktoré vstupujú do cestnej premávky a ktoré potrebujú evidenčné číslo. Mať EČV však tiež nemusí byť jedine pravidlo. Niektoré poľnohospodárske vozidlá alebo vysokozdvižné vozíky toto číslo nepotrebujú. Avšak potrebujú osvedčenie o technickej kontrole, čo spôsobuje, že poisťovaciu povinnosť majú aj oni.

Ako na porovnanie?

Ak máte záujem napríklad aj o nezáväzné porovnanie PZP online, tak tento spôsob vám zaisťuje tie najlacnejšie ponuky. Zároveň ale aj tie najvýhodnejšie a najlepšie. Vypíšete jeden formulár, kde je nutné zadať niekoľko presne vypísaných údajov. Nato, aby boli ceny čo najpresnejšie a v prípade, že by ste si nejakú ponuku vybrali, aby bolo všetko platné. Ak neviete všetky údaje spamäti, pripravte si technický preukaz vozidla a potom už všetko prebehne hladko.

Po odoslaní riadne vypísaného formulára vám budú do niekoľkých sekúnd zobrazené výsledky porovnania PZP. Z týchto si môžete o nejakú ponuku aj hneď požiadať. A to tak, že na ňu jednoducho kliknete a doplníte nejaké údaje. Na mail vám bude odoslaná správa s prílohami, ktoré budú obsahovať:

  • návrh zmluvy, jej podmienky,
  • údaje na zaplatenie,

ale bude sa v nich nachádzať aj:

  • dočasná zelená karta,

ktorú si je potrebné vytlačiť okamžite a nosiť ju s vozidlom vždy, keď ho používate. Vo vozidle sa odporúča mať aj doklad o zaplatení poistného. Dočasná zelená karta platí len 30 dní. Takže dajte si pozor, aby ste poistné zaplatili v tejto lehote, ináč vám povinné zmluvné poistenie zanikne. Nezabúdajte, že je to povinnosť aj v iných krajinách.

Po zaplatení vám bude, tento krát už na vašu domácu adresu, doručený list s originál bielou a zelenou kartou. Potom už môžete bezpečne jazdiť až po dobu, kým vám doba zabezpečenia vozidla neskončí. Ešte dodáme, aby ste si nezabudnite  kontrolovať platnosť vášho poistenia, lebo aj za neplatný doklad môže dostať dosť nepríjemnú pokutu.

Ak hľadáte to najlepšie a najlacnejšie PZP online tak ho bez pochýb nájdete na hore uvedenej stránke. Tá vám vygeneruje bezplatné porovnanie ponúk nielen jednej, ale hneď viacerých poisťovní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *