Životné poistenie ako finančná istota v ťažkých časoch

Takto si zabezpečíte finančné bezpečieŽivotné poistenie je téma, o ktorej počuť skoro z každého rohu, pretože poradcov v oblasti života sa v poslednej dobe rodí akosi neúrekom. Po jednom zaučení si myslia, že sú odborníkmi, hoci to tak celkom nemusí byť, keďže sú ovplyvnení názormi len jednej spoločnosti, a to tej, pre ktorú pracujú. Ak by vás táto problematika zaujímala viac, najlepšie urobíte, ak si zistíte ponuky viacerých spoločností. Nemusíte však chodiť po pobočkách, to najlepšie životné poistenie môžete získať aj hneď teraz na internete, kde je vám dostupná kalkulačka, ktorá vám urobí bezplatné porovnanie všetkých ponúk podľa vami zadaných kritérií. Tento nástroj si predstavíme bližšie, avšak najprv si v skratke tento produkt charakterizujme.

Úloha tohto produktu

Životné poistenie je typ zabezpečenia života a smrti, ktorí si uzatvárajú ľudia, aby ich nečakané udalosti života neodstavili na vedľajšiu koľaj, hlavne po tej finančnej stránke. Základnou časťou tohto produktu je poistenie smrti. Ak osoba, na ktorú sa toto riziko zmluvne vzťahovalo, zomrie, jej rodina alebo konkrétny člen, ktorého daná osoba v zmluve menovala, dostane finančné odškodnenie.

Väčšinou sa životné poistenie uzatvára na to, aby mali pozostalí dostatok peňazí na poslednú rozlúčku, ktorá môže bezmála vyjsť na viac ako tisíc eur. Pochopiteľne ide o poslednú rozlúčku s osobou, ktorá bola predmetom zmluvy. Pri súčasných platových podmienkach vieme, že pozbierať z vlastného vrecka jednorazovo tisíc eur, je nonsens. Preto by mal na tento produkt myslieť každý, kto je živiteľ rodiny a ktorého strata by ju mohla dostať do existenčných problémov. Viete o tom, že poistnú zmluvu si môžete rozšíriť aj o iné udalosti?

Chcete si pripoistiť aj iné udalosti?

Ak by vám základné rizikové životné poistenie, ktoré poisťuje „len“ smrť, nestačilo, máte možnosť si jeho poistné krytie rozšíriť o úraz, chorobu, invaliditu, stratu zamestnania alebo o pripoistenie iného člena rodiny, hlavne dieťaťa. Všetky pripoisťovacie možnosti sú veľmi užitočné, pretože sú, nanešťastie, veľmi aktuálne. Nikto predsa nemôže tušiť, kedy sa mu stane nejaká nehoda, alebo ho nepríjemne prekvapí nejaká choroba, prípadne dostane výpoveď. Všetko toto môže ovplyvniť plynulé fungovanie domácnosti. Ak sa však niečo také stane, a vy to máte obsiahnuté v zmluve, od poisťovne dostanete príspevok, ktorý vám vie v takýchto časoch veľmi pomôcť. Je možné, že máte finančné rezervy niekde inde. V tom prípade vám možnosť pripoistiť sa, môže prísť bezpredmetná.

Zvážte vhodné pripostenia, spravte si výpočetKalkulačka na porovnanie

Tento pokrokový nástroj bol vyvinutý pre všetkých, ktorí sú časovo vyťažení a ktorí radšej trávia čas v pohodlí domova, ako v rôznych spoločnostiach. Ako sme už vyššie naznačili, pokiaľ chcete objektívne zistiť, ktorá ponuka by bola pre vás tá najlepšia, to najlepšie, čo môžete urobiť, je kontaktovať nezávislého poradcu. To ušetrí hodiny času, ktoré by ste trávili diskutovaním s rôznymi zainteresovanými pracovníkmi. Jedným takým automatickým nezávislým poradcom v cenách životného poistenia, je práve kalkulačka online, ktorá vám vie urobiť presný výpočet a porovnanie jednotlivých ponúk rôznych spoločností. Vy sa na základe tohto rýchleho a presného prieskumu môžete rozhodovať a kombinovať možnosti ako dlho len chcete. Ak sa už pre nejakú rozhodnete, stačí si na ňu kliknúť, doplniť niekoľko údajov a je to.

Pokiaľ sa zo zobrazenej online ponuky porovnania neviete rozhodnúť, ktoré životné poistenie by bolo pre vás to najlepšie, daná stránka vám ponúka inú možnosť. Tou možnosťou je využiť reálneho nezávislého poradcu, ktorého môžete kontaktovať kedykoľvek to potrebujete pomocou vyššie zmienenej stránky. Jeho rady sú profesionálne a nezávislé, nenadŕža žiadnej spoločnosti. Jeho cieľom je pomôcť všetkým, ktorí o pomoc požiadajú. Debata bude vedená na profesionálnej úrovni, aby vám daný odborník vedel poradiť čo najlepšie vzhľadom na to, čo hľadáte a potrebujete. Samozrejmosťou je, že táto pomoc je bezplatná!

Sporiace produkty

Možno ste počuli o tom, že základné rizikové životné poistenie je možné obohatiť aj o sporenie, nielen o iné poistné udalosti. To, či je táto možnosť výhodná, je diskutabilné, za nás však môžeme povedať, že výhodnejšie by to bolo, keby ste si sporenie otvorili priamo v inštitúcii na to špecializovanej, pretože poisťovacie spoločnosti si účtujú vysoké tarify, ktoré neradi propagujú, ináč by si ich asi nikto nezvolil. Poznáme dva základné typy životného poistenia so sporením: kapitálové a investičné.

Rozdiel medzi dvoma typmi spočíva v tom, že pri kapitálovom sú vaše vklady investované do bezpečných dlhopisov, pričom k zhodnoteniu dochádza veľmi pomaly, ale isto, aj vďaka technickej úrokovej miere, čo je číslo, ktoré určuje v percentách váš ročný garantovaný zisk. Jeho výšku určuje štát. Pri investičnom si určujete sami, kde budú vaše vklady investované: buď do akcií, bezpečných dlhopisov alebo do oboch. Je to však rizikovejší typ produktu, pretože v ňom nemáte žiadnu garanciu zisku a pretože je veľmi ťažko odhadnuteľné, ako sa budú akcie chovať. Raz môžu byť hore a raz úplne dole.

Zrušenie

Pokiaľ budete chcieť životné poistenie so sporením zrušiť predčasne, v prvom rade sa informujte o odkupnej hodnote, ktorá vám povie, koľko peňazí vám poisťovňa vyplatí. Snáď nikto nie je naivný a nemyslí si, že pri predčasnom ukončení zmluvy tohto typu sa vám vrátia minimálne vaše vklady. Nie. Vyššie sme spomínali, že poisťovňa si účtuje poplatky, ktoré vám sťahujú z vašich vkladov, čo má za následok, že niekoľko mesiacov, v horšom prípade rokov splácania nie ste ani na takej sume, aby sa vám vklady vrátili, nie to ešte v pluse. Najhorší scenár môže odkupnú hodnotu vyčísliť na mínusové číslo, prípadne nulu.

Ak chcete životné poistenie so sporením, počítajte s tým, že pravidelne odosielaná splátka poisťovni bude o to vyššia. Poistné môžete platiť mesačne, trimestrálne, polročne alebo ročne, prípadne v iných intervaloch (závisí to na dohode s poisťovňou).

Najlepšie životné poistenie môžete získať jedine pomocou kalkulačky online na hore uvedenej stránke, ktorá vám zobrazí cenové porovnanie ponúk všetkých spoločností a tento fakt vám dosvedčí aj tento článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *